Servis klimatizace

Servis klimatizace - San Plus

Čerstvý vzduch, bezpečná jízda.

Nedostatek čerstvého vzduchu způsobuje únavu a malátnost - a to může být za volantem nebezpečné. Důležitá informace pro všechny řidiče aut: Aby mohla klimatizace v autě bez závad pracovat a aby bylo dosaženo žádoucího efektu , musí pro ni být zajištěna údržba v pravidelných intervalech.

Během provozní doby může dojít k omezení funkce například vlivem prachu, posypové soli, hmyzu, pylu, atd. Chlazení za horkou cenu Proto nabízejí partneři Volkswagenu cenově výhodnou kontrolu klimatizace. Kontroluje se přitom celý systém: nádržka na vodu, pylový filtr, odpařovací zařízení, elektronika, mechanika, chladicí médium a další. Závěrem se provádí zkušební jízda.

Nejlepší období pro kontrolu klimatizací je jaro, když se auto beztak zbavuje pozůstatků zimy. Na tuto kontrolu je ale přirozeně možné přijet k Vašemu servisnímu partnerovi Volkswagen v každou roční dobu.

Zdraví
S naším servisem klimatizace uděláte něco pro to, abyste se cítil/a dobře . Obzvláště důležitý pro zdravou atmosféru v prostoru vozu je pylový a prachový filtr.

Čistý interiérový filtr zajišťuje:

  • lepší účinnost filtru při zachytávání pylu, prachu. mikroorganismů a sazí,
  • lepší výhled, protože přední sklo se tolik nerosí,
  • lepší ochranu - zejména na jaře - před podrážděním očí a dýchacích cest,
  • lepší koncentraci i při delších jízdách.

Proto nechte filtr pravidelně měnit odborníkem, nejlépe na jaře nebo každých najetých 15.000 km.

Je vzduch čistý?
Klimatizace působí nejenom jako chlazení, ale také jako zvlhčovač vzduchu a například v chladných obdobích roku zajistí, aby orosená skla byla zase rychle čistá. Tím se vytváří na vzduchovém filtru a odpařovacím zařízení postupně teplá a vlhká živná půda pro baktérie, houby a mikroorganismy. Typickým znakem je lehce zatuchlý vzduch v autě, rovněž tak mohou být vyvolány alergické reakce. Tady pomůže desinfekce odpařovacího zařízení.

Tipy:

Než bude úplné horko
Je důležité to vědět a bohužel tomu nelze zcela zabránit: I v té nejlepší klimatizaci ubývá postupem doby chladicí médium. Tato plíživá ztráta může činit až 15 % ročně. V důsledku toho se chladicí účinek výrazně snižuje. Vám a Vašim malým a velkým spolucestujícím pak polije čelo pot - například když pojedete v letním vedru na dovolenou, stav chladicího média klesne pod kritickou hranici a klimatizace se kompletně vypne. Pak totiž bude docela horko.

Ještě jeden "horký" tip
Právě v létě, kdy klimatizace stále běží na plné obrátky, potřebuje hodně energie. Nechte tedy při kontrole klimatizace hned zkontrolovat stav baterie - potom Vás už nic nepřekvapí.

I v rámci Express Service
Máte s kontrolou klimatizace naspěch? Pak využijte náš Express Service. Je tady pro všechno, co má jít rychle: olejový servis, výměna pneumatik, brzdy, tlumiče, výfuk... bez předchozího ohlášení, na počkání. V osvědčené kvalitě a s trvale příznivými kompletními cenami.

 

kontaktujte nás

nebo

se objednejte do servisu